Roheline Pesumaja ExtraCare Roheline Pesumaja Roheline Pesumaja Roheline Pesumaja
Tekstiilide hooldamisest Teenuse osutamise tingimused
 SĂĽgavpuhastus nĂĽĂĽd -10% (01.02.2013)
 Värvilised uudised (04.01.2013)
 Väärt kraam (04.01.2013)

Roheline Pesumaja - Euroopa kultuuripealinna ametlik pesupartner

LEADER Eesti
Klienditsoonis saavad meie lepingulised kliendid jälgida arveldust ja saldoseisu, samuti pesupartii liikumist.

Klienditsooni pääsemiseks sisestage lepingunumber ning salasõna. Juhul, kui salasõna on ununenud, saatke sellekohane e-kiri aadressile info@rohelinepesumaja.ee ning me väljastame Teile uue salasõna.

Tagasi eelmisele lehele Roheline Pesumaja - avalehele

Iga kangas on erinev ning erinevad on ka nende hooldamise viisid. Mõnda riiet tohib pesta ainult 30 kraadi juures, mõnda on lubatud lausa keeta; osade kangaste puhul on keelatud triikimine, teisi tohib kuivatada ainult horisontaalasendis. Nõudeid ja tingimusi on palju ning ega kõiki kangasorte ning hooldusnõudeid peast teadma ei peagi. Piisab sellest, kui jätta meelde kõige olulisem:

ärge kunagi eemaldage ostetud riideesemelt sinna tootja poolt paigaldatud hooldusmärgiseid!

Kui hooldusmärgised puuduvad, võib vähemlevinud kangasortide puhul ainult oletada, millisel temperatuuril neid pesta võib või kas need kannatavad keemilist puhastust või plekieemaldusvahendeid. Puuduvate hooldustähiste korral ei vastuta pesumaja riideeseme riknemise eest pesu- või viimistlusprotsessi käigus!

Hooldusmärgistel on nende väljatöötaja GINETEXi määrangu kohaselt järgnevad tähendused:

VESIPESU

Lubatud keetmine. Materjalid nagu puuvillane ja linane, valged või värvilised. Trumli võib täielikult täita.
Lubatud "õrn" keetmine. Pesu hulk trumlis peaks olema väiksem, tuleks kasutada õrnpesu programmi. Eelpesu lubatud ainult väga tugeva määrdumuse korral. Vältida tsentrifuugimist või tsentrifuugida lühiajaliselt.
60-kraadine pesu. Värvilise pesu jaoks, mida ei tohi pesta kõrgemal temperatuuril.
60-kraadine õrnpesu. Värvilise pesu jaoks, mida ei tohi pesta kõrgemal temperatuuril. Trumlit ei tohiks täita rohkem kui 2/3 ulatuses, kasutada õrnpesu programmi. Eelpesu lubatud ainult väga tugeva määrdumuse korral. Vältida tsentrifuugimist või tsentrifuugida lühiajaliselt.
40-kraadine pesu. Värvilise/tumeda pesu jaoks, mida ei tohi pesta kõrgemal temperatuuril.
40-kraadine õrnpesu. Kunstmaterjalide (modaalkiud, viskoos, polüester, polüakrüül, polüamiid) pesemiseks. Trumlit ei tohiks täita rohkem kui 2/3 ulatuses, kasutada õrnpesu programmi. Eelpesu lubatud ainult väga tugeva määrdumuse korral. Vältida tsentrifuugimist või tsentrifuugida lühiajaliselt.
40-kraadine eriti õrn pesu. Trumlit ei tohiks täita rohkem kui 1/3 ulatuses ning kasutada tuleb pesuprogrammi eriti õrnale pesule.
30-kraadine pesu.
30-kraadine pesu. Kunstmaterjalide (modaalkiud, viskoos, polüester, polüakrüül, polüamiid) pesemiseks. Trumlit ei tohiks täita rohkem kui 2/3 ulatuses, kasutada õrnpesu programmi. Eelpesu lubatud ainult väga tugeva määrdumuse korral. Vältida tsentrifuugimist või tsentrifuugida lühiajaliselt.
30-kraadine eriti õrn pesu. Trumlit ei tohiks täita rohkem kui 1/3 ulatuses ning kasutada tuleb pesuprogrammi eriti õrnale pesule.
Ainult käsitsipesu. Pesta ettevaatlikult käsitsi temperatuuril mitte üle 40 kraadi. Pesu ei tohi intensiivselt hõõruda või väänata. Loputada hoolikalt, liigne vesi eemaldada mitte väänates, vaid ettevaatlikult pressides.
Vesipesu keelatud.

VALGENDAMINE
Valgendus lubatud. Tühi kolmnurk tähistab, et on lubatud nii kloori- kui hapnikupõhiseid valgendeid.
Lubatud ainult hapnikupõhine valgendamine. Kloorvalgendus on keelatud.
Valgendamine keelatud. Igasugune valgendamine on keelatud. Pesu pesemisel võib kasutada ainult pesuaineid, mis ei sisalda valgendavaid komponente.

KUIVATAMINE
Kuivatamine trummelkuivatis on lubatud ilma igasuguste piiranguteta.
Õrn kuivatus trummelkuivatis. Valige õrnem programm, vähendage kuumust ja/või kuivatusaega.
Trummelkuivatus keelatud.

TRIIKIMINE
Triikimine on lubatud maksimumtemperatuuril. Võib triikida kuni 200 kraadi juures, läikivad kohad triikida läbi pressimisriide või kanga teiselt küljelt. Triikimisel võib kasutada auru.
Triikimine on lubatud keskmisel temperatuuril. Maksimaalne lubatud temperatuur 150 kraadi, riie võiks olla moderately niiske. Vältida tugevat pressimist. Võib kasutada auru.
Triikimine madalal temperatuuril. Maksimaalne lubatud temperatuur 110 kraadi. Soovitatav on auru mitte kasutada või teha seda väga ettevaatlikult.
Triikimine keelatud. Triikrauda ei tohi kasutada, kangas võib rikneda.

PROFESSIONAALNE HOOLDUS
Lubatud kasutada perklooretĂĽleeni. Normaalne keemilise puhastuse protsess ilma piiranguteta.
Õrn pesu perklooretüleeniga. Õrn pesu võimalikult vähese füüsilise mõjutamisega.
Lubatud kasutada lakibensiini. Normaalne keemilise puhastuse protsess ilma piiranguteta.
Lubatud kasutada lakibensiini. Õrn pesu võimalikult vähese füüsilise mõjutamisega.
Keemiline puhastus keelatud.
Lubatud ainult professionaalne vesipesu. Piirangud puuduvad. Koduste vahendite ja meetoditega pesemine keelatud.
Lubatud ainult professionaalne õrn vesipesu. Kasutada õrnpesu programme. Koduste vahendite ja meetoditega pesemine keelatud.
Lubatud ainult professionaalne eriti õrn vesipesu. Kasutada õrnpesu programme, mis on mõeldud väga tundlikele kangastele. Koduste vahendite ja meetoditega pesemine keelatud.
Vesipesu keelatud.


Tagasi eelmisele lehele

© 2010-2016 Extracare OÜ
Koidu 22A, 79513 Rapla